Zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka – na to zwróć uwagę, kiedy dokonujesz wyboru!

Zabawki edukacyjne są ważne w rozwoju rocznego dziecka. Jakie przedmioty wybierać dla malucha w tym wieku? Na co zwracać uwagę przy zakupie zabawek? Oto kilka wskazówek, które ułatwią ci zakupy.

Naturalność wraca do łask, czyli moda na drewniane zabawki

Kilka lat temu zabawki wykonane z drewna ginęły w zalewie plastikowych garnuszków i piesków. Obecnie nastąpił wielki powrót zabawek drewnianych. Zastanawiasz się jakie zabawki dla rocznego dziecka wybrać? Postaw na naturalność. Zabawki drewniane w spokojny i niewymuszony sposób oddziałują na zmysły twojego malucha.

Dobre zabawki pomagają mu poznać otaczającą rzeczywistość i w delikatny sposób wprowadzają w świat, tak ważnych dla rozwoju bodźców sensorycznych. Drewno to także materiał bezpieczny i wytrzymały. Kupując drewniane zabawki masz pewność, że posłużą ci na lata oraz że istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że twoje dziecko zrobi sobie krzywdę, gdy będzie bawiło się zabawką wykonaną z tego materiału.

Dostarcz swojemu dziecku możliwości do aktywności fizycznej

Roczne dziecko uczy się doskonalenia chodu, koordynacji i równowagi. Warto zachęcać go do ruchu i pozytywnie wzmacniać niepewne próby stawiania pierwszych kroków. Zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka powinny dostarczać maluchowi możliwości do chodzenia. Dobrym pomysłem jest podarowanie maluszkowi jeździka albo pchacza. Dzięki temu dziecko w naturalny sposób doskonali chód, a jednocześnie dobrze się przy tym bawi.

Kupuj zabawki, które rosną razem z dzieckiem

Jakie zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka kupić? Takie, które rosną razem z dzieckiem. Zamiast wydawać pieniądze na zabawkę, która za kilka miesięcy będzie już nieodpowiednia dla twojego malucha znajdź taką, która będzie rosła razem z nim. Twoja pociecha lubi bawić się samochodami? Nie kupuj mu kolejnego plastikowego autka. Możesz mu podarować pojazd na akumulator. Nie musisz go od razu włączać ani sadzać w nim malucha. Daj mu się oswoić z nowym przedmiotem. Pozwól mu stawać przy pojeździe, dotykać poszczególnych elementów, usiąść na miejscu kierowcy. Taki samochód to duża frajda dla malucha i zabawka, którą będzie się bawił przez kilka lat.

Zastanów się nad funkcją każdej zabawki

Specjaliści podkreślają jak ważna jest stymulacja wszystkich zmysłów u dziecka od najmłodszych lat. Właściwie wybrane zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka dostarczą mu wielu bodźców. Oglądając zabawkę ,zastanów się jak twoje dziecko może się nią bawić. Czy wydaje jakieś dźwięki lub, czy można o nią uderzać? Jak będzie oddziaływać na zmysł wzroku, dotyku i równowagi? Weź pod uwagę to, czy jest bezpieczna. Przy wyborze zabawki kieruj się także emocjami malucha. Twoje dziecko boi się głośnych dźwięków? Nie kupuj grających zabawek, ale powoli oswajaj pociechę z odgłosami otoczenia. Zabawka ma zachęcać dziecko do odkrywania świata i sprawiać mu radość.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl