Zabawki edukacyjne dla 2 latka – najciekawsze propozycje

Zastanawiasz się w jaki sposób stymulować rozwój swojego dziecka? Szukasz inspiracji, jak wspólnie spędzać czas? Oto kilka propozycji ciekawych zabawek edukacyjnych dla 2 latka, które pomogą ci w naturalny sposób rozwinąć nowe umiejętności dla twojego dziecka.

Sortery – pomogą rozwinąć umiejętności manualne twojego dziecka

Sortery to najlepsze zabawki edukacyjne dla 2 latka. Są niezwykle atrakcyjne dla dziecka w tym wieku i pomagają mu utrwalać już nabyte i rozwijać nowe umiejętności. Wprowadzają twojego malucha w świat kolorów i kształtów. Twoje dziecko jest ruchliwe i rozrzuca zabawki po całym domu? Dobrym rozwiązaniem będzie sorter – pchacz. Maluch będzie mógł swobodnie poruszać się z sorterem, a ty unikniesz bałaganu.

Samochody na akumulator, czyli jak nauczyć dziecko bezpieczeństwa

Ciekawą propozycją, jeśli chodzi o zabawki edukacyjne dla 2 latka są samochody na akumulator. Naukę zasad bezpieczeństwa należy zacząć od najmłodszych lat. Świetnie nadają się do tego właśnie samochody na akumulator. Uczysz dziecko, dlaczego tak ważne jest, żeby jeździło tylko na wybranym obszarze, pokazujesz jak bezpiecznie korzystać z zabawki, demonstrujesz, dlaczego nie należy jeździć zbyt szybko, a wszystko w kontrolowanych warunkach własnego trawnika. Maluch uczy się także jak sygnalizować emocje związane z radością i dyskomfortem. Zabawa samochodem na akumulator jest też doskonałą okazją do rozpoczęcia nauki informowania o swoich podstawowych potrzebach takich jak jedzenie, czy picie.

Zabawkowe kuchnie – edukacja na wielu poziomach

Zabawkowe kuchnie to jedne z najlepszych zabawek edukacyjnych dla 2 latka. Drewnianą imitację kuchni możesz wykorzystać do wielu różnych rzeczy. Nazywanie poszczególnych elementów, porównywanie wielkości garnków, czy zabawkowych owoców, nauka kolorów i kształtów. Układanie garnków i talerzy w określonych miejscach to świetne ćwiczenie na kategoryzację. Możliwości do wykorzystania zabawkowej kuchni jest wiele. Ogranicza was tylko wyobraźnia.

Jakość zabawek na pierwszym miejscu

Wybierasz edukacyjne zabawki dla 2 latka? Na pierwszym miejscu postaw jakość. Do łask, nie bez powodu wracają drewniane zabawki. Są bardzo ekologiczne, ale to niejedyna ich zaleta. Zabawki wykonane z drewna są niezwykle bezpieczne nawet dla bardzo małych dzieci. Zwykle nie mają ostrych krawędzi i bardzo trudno je uszkodzić. Nie mają światełek i nie wygrywają różnych melodyjek, dzięki czemu dziecko otrzymuje tylko naturalne bodźce. Zabawki drewniane są praktycznie niezniszczalne. Mogą posłużyć innym dzieciom z twojej rodziny, co jest nie tylko praktyczne, ale także przyjazne dla środowiska.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl