Zabawki dla 7 latka, czyli wyzwanie dla rodziców ucznia

Kupując zabawki dla dzieci, kierujemy się głównie kategorią wiekową, jaką podaje producent. Zabawki dla 7 latka będą się więc różnić od tych, jakie zachwycą przedszkolaka lub dziecko jeszcze młodsze. Czym ucieszyć nieco starsze dziecko, które właśnie poszło do szkoły?

Wielki mały człowiek

Współczesny maluch może się czuć prawdziwym szczęściarzem. Jeszcze nigdy dzieci nie miały do dyspozycji aż tak wielu zabawek. Dotyczy to każdej kategorii wiekowej. Jednak zabawki dla 7 latka to większe wyzwanie dla kupujących. Dziecko w tym wieku z wielu form zabawy już zrezygnowało i ma swoje konkretne zainteresowania. Nadal jest małe, ale awans edukacyjny sprawia, że czuje się wyjątkowo dojrzałe, nawet w porównaniu do kolegów rok młodszych. Dla ucznia pewniakiem w kategorii prezentów zawsze będą torby i tornistry. Najlepiej w ulubionym kolorze lub z postaciami z konkretnej bajki. Staną się miejscem, gdzie siedmiolatek schowa wiele skarbów, nie tylko szkolnych.

Klocki i drewniane zabawki dla 7 latka

Mały uczeń, choć stara się podkreślić powagę swojego wieku, nadal kocha zabawę w swoim pokoju. Warto podsunąć mu zabawki, które są świetną alternatywą dla wszechobecnej elektroniki. Drewniany garaż wraz ze zjeżdżalnią przyda się jako relaks po lekcjach. Dziewczynki z pewnością docenią precyzję wykonania domku dla lalek, który może pomieścić dotychczasowe zabawki. Sprawdzonym prezentem dla siedmiolatków są zestawy klocków LEGO. Świetnie rozwijają logiczne myślenie i uczą konsekwencji w działaniu. Klocki mają dołączoną instrukcję, czasem obejmującą nawet kilkadziesiąt stron wskazówek. Dzięki temu zabawka, zanim objawi się w całej okazałości, będzie angażować wszystkie zmysły dziecka.

Zabawa na świeżym powietrzu

Siedmiolatek, podobnie jak inni uczniowie, zaczyna spędzać kilka godzin w pozycji siedzącej. Warto zapewnić mu nieco ruchu po zajęciach lekcyjnych. Sklep Bobo San ma w swojej ofercie wiele pojazdów, które ucieszą dzieci. To nie tylko zabawki z akumulatorek, ale również rowery czy motory. Zabawki dla 7 latka mogą być bardziej wymagające jak hulajnoga wyczynowa. Małe kółka sprawiają, że łatwo wykonywać na niej różne manewry. Można także przy jej pomocy rozwinąć nieco większą szybkość. Sprzęt tego typu ma wymagane atesty i jest bezpieczny dla młodego użytkownika.

W kategorii pojazdów godne uwagi są także gokarty. Te napędzane akumulatorem mogą być wstępem do bardziej „dorosłych” modeli, na które przyjdzie czas nieco później.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl