Rowerek biegowy – od kiedy pozwolić maluchowi na beztroską zabawę?

Twoja pociecha jest niezwykle aktywna, a Ty zauważasz, że od jakiegoś czasu nudzą ją spokojne spacery? Czas urozmaicić wspólne chwile, spędzane na zewnątrz! Zdecyduj się na rowerek biegowy. Od kiedy maluch może z niego korzystać? Przekonaj się i sprawdź, dlaczego warto po niego sięgnąć!

Kiedy kupić pierwszy rowerek biegowy?

Zastanawiasz się, kiedy nadejdzie odpowiedni czas na pierwszy rowerek biegowy dla Twojej pociechy? Chociaż wielu producentów rekomenduje zakup takiej zabawki po skończeniu przez dziecko drugiego roku życia, w praktyce już półtoraroczny maluch może być gotowy na korzystanie z rowerka biegowego. Nie martw się jednak, jeśli Twoja pociecha skończyła już dwa lata, jednak nadal nie przejawia zainteresowania dwukołową zabawką – zdecydowanie jest to sprawa indywidualna.

Zastanawiasz się, jak sprawdzić, czy dziecko jest gotowe na rowerek biegowy, od kiedy może bezpiecznie z niego korzystać i jak wybrać odpowiedni model? Poznaj zalety zabawek stworzonych z myślą o aktywnych maluchach i zamień spokojne spacery na fascynującą przygodę na dwóch kołach!

Co musisz wiedzieć o rowerku biegowym?

Jeśli zastanawiasz się, czy korzystanie z rowerka biegowego przez dziecko, które dopiero niedawno postawiło pierwsze kroki, jest bezpieczne, możesz być spokojny – obok rowerków dwukołowych dostępne są rowerki trójkołowe, dedykowane już rocznym pociechom. Co więcej – rowerek biegowy, bez względu na to ile ma kół, pozytywnie wpływa na rozwój maluchów, dostarczając mnóstwo uśmiechu! Najważniejsza jednak jest technika – nóżki dziecka powinny pracować naprzemiennie i na to właśnie warto zwrócić uwagę.

Jak wybrać właściwy rowerek biegowy? O ile wiek dziecka nie jest kluczowym kryterium, jego wzrost już tak. Zdecydowana większość rowerków dedykowanych jest dzieciom, które mają 80 lub więcej centymetrów. Prawidłowe korzystanie z dwukołowej zabawki będzie możliwe, kiedy maluch będzie nogami dotykał ziemi.

Zalety rowerka biegowego

Szukasz mądrych zabawek dla swojej pociechy? Możesz mieć pewność, że rowerek biegowy zdecydowanie do nich należy! Korzystanie z dwukołowej zabawki usprawnia koordynację ruchową, wspiera funkcje motoryczne i skutecznie wzmacnia mięśnie. Co więcej – stanowi doskonały wstęp do nauki jazdy na prawdziwym rowerze, pozwalając doskonalić utrzymanie równowagi.

Ciągle zastanawiasz się, czy kupić maluchowi rowerek biegowy i od kiedy pozwolić dziecku na beztroską zabawę? Kiedy pociecha pewnie chodzi i stabilnie siedzi na rowerku, dostając nogami do ziemi, możesz mieć pewność, że to właściwy moment!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl