Podpowiadamy, jak dobrać rower do wzrostu dziecka

Wybór pierwszego roweru to prawdziwe przeżycie – zarówno dla rodziców, jak i dziecka. Jeśli ma on służyć przez kolejne sezony, jednocześnie bawiąc i rozwijając, warto, by był prawidłowo dopasowany. Sprawdź, jakie korzyści przynosi jazda na rowerze i jak dobrać rower do wzrostu dziecka, by maluch cieszył się beztrosko spędzonym czasem.

Rower ma same zalety!

Zastanawiasz się, dlaczego warto zabrać dziecko na rower? Ta forma aktywności ma naprawdę wiele zalet – nie tylko wzmacnia kondycję, ale przede wszystkim – uwalnia napięcie i pozytywnie wpływa na rozwój, także najmłodszych. Co więcej – pomaga ćwiczyć koordynację ruchową, kształtuje wybraźnię przestrzenną i uczy utrzymania równowagi. Kiedy warto sięgnąć po pierwszy rower i jak wybrać odpowiedni model?

Pierwszy rower – jak go wybrać?

Pierwszy rower możesz wybrać już dla rocznego malucha. Sprawdź, jak dobrać rower do wzrostu dziecka, by Twoja pociecha podczas jazdy czuła się pewnie i swobodnie, rozpoczynając przygodę z tą formą aktywności!

Kupując rowerek biegowy, dwu lub trzykołowy należy dokładnie zmierzyć nóżki malucha, a uzyskany wynik porównać z wysokością siodełka. Dziecko powinno wygodnie i stabilnie siedzieć i bez problemu dostawać do podłoża całą stopą, nogi nie powinny być jednak zbyt zgięte. Jeśli do podłoża dostają wyłącznie czubki palców, rowerek zdecydowanie jest za duży.

Zastanawiasz się, dlaczego warto zdecydować się na rowerek biegowy już dla rocznego malucha? Podczas zabawy dziecko uczy się łapania i trzymania równowagi, rozwija koordynację ruchową i oswaja się z tą formą aktywności. Szybko przekonasz się, że to zaowocuje w przyszłości!

Wybierz rower dla starszaka

Jeśli odpowiednio się przygotujesz, rower dla starszaka wybierzesz bez żadnych problemów! Jeśli dziecko nie korzystało z rowerka biegowego, warto sięgnąć po model z dodatkowymi kołami. Jak dobrać rower do wzrostu dziecka i na co zwrócić uwagę?

Najpopularniejszą metodą jest zmierzenie długości od wewnętrznej strony nóg dziecka i obliczenie jego przekroku. Postaw pociechę na płaskim podłożu, a małą książkę ustaw jak najwyżej, pomiędzy nogami. Zmierz odległość od górnej krawędzi książki do podłoża. Niski przekrok to łatwe wsiadanie i zsiadanie!

Dodatkowo, kierując się informacjami producenta, podanymi w opisie produktu, bez trudu poznasz interesujące Cię wymiary i także za pośrednictwem Internetu kupisz odpowiedni rower dla dziecka w każdym wieku, maksymalnie dopasowany do jego potrzeb.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl