Oto 4 zabawki, które pokocha każdy 3-latek!

Twój maluch ma już 3 lata? Zauważyłaś, jak zmieniły się jego zainteresowania, jeżeli chodzi o zabawę. Warto poświęcić trochę czasu i wybrać atrakcyjne zabawki dla 3 latka. Tylko wtedy twoje dziecko będzie się świetnie bawiło a jednocześnie rozwijało nowe umiejętności.

Hulajnoga pomaga rozwinąć równowagę

Dzieci uwielbiają się ruszać. Szukasz zabawki dla 3 latka, która pozwoli mu się dobrze bawić? Twój maluch ma problemy z koordynacją? Spraw, żeby opanowywanie nowych umiejętności było dobrą zabawą. Jak? Zachęć swoją pociechę do jazdy na hulajnodze. Pojazd ten angażuje duże grupy mięśni i rozwija zmysł równowagi. Hulajnogą twój maluch może pojechać na najbliższy plac zabaw lub do sklepu. Kiedy dziecko dobrze opanuje jazdę, możesz organizować wyścigi lub ustawiać tor przeszkód, by nauczyło się odróżniać prawą i lewą stronę.

Rowerki biegowe dobrze wpływają na rozwój fizyczny dziecka

Jedną z ciekawych propozycji zabawki dla 3 latka jest rowerek biegowy. Po pierwsze są znacznie łatwiejsze niż standardowy rowerek na pedały, po drugie na rowerku biegowym dziecko utrzymuje prawidłową pozycję ciała, po trzecie maluch poprzez jazdę po różnych górach i dołkach otrzymuje dodatkową stymulację sensoryczną. Rowerki biegowe uczą też dziecko oceny odległości i prędkości. Dobrym pomysłem jest zabrać na spacer z maluchem rowerek biegowy, by od najmłodszych lat wpajać zasady bezpieczeństwa oraz uczyć zasad ruchu drogowego.

Garaż, czyli nauka i zabawa

Wiesz, że nie potrzeba specjalnych zabawek edukacyjnych, by nauczyć dziecka przydatnych umiejętności? Szukasz „mądrej” zabawki dla 3 latka? Podaruj swojemu dziecku garaż. Możesz uczyć się z nim kategoryzacji i kolorów (np. parkować na górze samochody zielone, a na dole niebieskie), możesz podjąć pierwsze próby wprowadzania dziecka w świat cyfr (wspólne liczenie aut w garażu), czy rozwijać słownictwo (czy samochody wjeżdżają szybko, czy wolno, opisywać ich cechy charakterystyczne, czy nazywać poszczególne części garażu). To tylko niektóre umiejętności, których możesz nauczyć swoje dziecko podczas przyjemnej dla wszystkich zabawy.

Domek dla lalek – zabawka marzenie każdej dziewczynki

Twoja córeczka kocha bawić się lalkami? Chcesz kupić zabawkę dla 3 latka, która sprawi jej radość? Doskonałym wyborem jest domek dla lalek. Już samo meblowanie domku sprawi małej dziewczynce wiele radości, a jeszcze większą frajdą okaże się wspólne gotowanie z lalkami, czy urządzanie przyjęć. Domek dla lalek to jedna z tych zabawek, która rośnie razem z dzieckiem. Warto więc kupić porządną zabawkę, która szybko się nie zepsuje i przez długi czas będzie się ładnie prezentowała.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl