Kreatywne prezenty dla dzieci – czyli jakie?

 Urodziny, święta, dzień dziecka… Każda okazja jest dobra, aby obdarować dziecko wyjątkowym prezentem. Jeśli zależy nam, żeby zabawka była rozwijająca i ciekawa, warto sięgnąć po prezenty kreatywne, pobudzające wyobraźnię i umożliwiające zabawę na wiele różnych sposobów.

Dla najmłodszych

Już od pierwszych tygodni, miesięcy życia dziecko może być aktywizowane przez odpowiednio dobrane zabawki. Jednym z takich kreatywnych prezentów może być mata edukacyjna, na której można kłaść malca na brzuszku lub na plecach. Różnego rodzaju zabawki i elementy sensoryczne pobudzają do ruchu, rozwoju koordynacji ruchowej i wspierają integrację sensoryczną. Zawieszki oraz elementy wszyte w podłoże maty można trącać, tarmosić, aby usłyszeć dźwięk lub poczuć różnorodne faktury.

Innego rodzaju kreatywnymi zabawkami dla dzieci, które jeszcze nie chodzą, a nawet nie siedzą, są leżaczki. Tak samo jak maty, mają one pałąki z zawieszonymi na nich zabawkami. Leżaczki i bujaczki mają dodatkową funkcję – zajmują maluszka w sytuacji, w której rodzice muszą mieć „wolne ręce” na przykład w trakcie sprzątania i gotowania. Delikatny ruch bujaczka to także atrakcja dla zapiętego w nim bobasa, ale i sposób na uspokojenie dzieci, które potrzebują być stale w ruchu.

Klocki – kwintesencja kreatywności

Popularne klocki Lego to prezent idealny – praktycznie nie ma dzieci, które nie ucieszyłyby się z takiego podarunku. Ciekawe zestawy można ułożyć według instrukcji lub zupełnie inaczej – dokładnie tak, jak podpowie dzieciom i rodzicom ich wyobraźnia. Zabawa klockami opiera się właśnie na kreatywności, ale rozwijają one także zdolności motoryczne.

Wujkowie, ciocie, dziadkowie i inne bliskie dzieciom osoby mogą postawić na klocki jako prezent uniwersalny, przekazując dzieciom kolejne zestawy na kolejne okazje. Taka konsekwencja zadowoli dzieci – klocki pasują do siebie idealnie, a mając więcej niż jeden komplet można stworzyć o wiele więcej konstrukcji. Bardzo mocny, trwały materiał sprawia, że są to prezenty ponadczasowe, które można wykorzystywać przez wiele lat. Budowanie to świetny sposób na wspólne spędzanie czasu dla całej rodziny. Klocki można przechowywać „luzem” bądź w formie ułożonych projektów, które niejednokrotnie stanowią robiącą wrażenie ozdobą pomieszczenia.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl