Jakie zabawki kreatywne dla 3 latka? Pomysły na prezenty

Trzyletni maluch to dziecko, które bardzo szybko chłonie wiedzę. Nadal uwielbia się bawić, ale chętnie uczy się lepiej poznawać to, co go otacza. Żeby zaspokoić jego ciekawość, warto zainwestować w zabawki kreatywne dla 3 latka. Na tym etapie mogą to być pomysły uniwersalne lub takie, które dedykowano konkretnie - chłopcom lub dziewczynkom.

Po pierwsze edukacja

Małe dzieci zwykle nie są w stanie skupić swojej uwagi przez dłuższy czas. Mimo tego, że są bardzo aktywne, warto zachęcić je do nauki. Zabawki kreatywne dla 3 latka poszerzają jego percepcję i uczą rozpoznawać nowe elementy. Pluszowy miś nadal jest mile widziany, ale bardziej jako pocieszyciel lub zabawka, przy której dziecko spokojnie zaśnie. Na czas zabawy warto postawić na coś, co poszerzy horyzonty małego odkrywcy. Nasze pomysły pochodzą ze sklepu Bobo San. Mogą stanowić inspirację zarówno dla rodziców, jak i osób, które chcą obdarować małe dziecko przemiłym upominkiem.

Puzzle i zabawki drewniane

Zabawki kreatywne dla 3 latka powinny rozwijać wszystkie jego zmysły. Przy ich pomocy maluch uczy się, że każdy ruch wywołuje konkretne konsekwencje. Klocki, układane w wieżę, łatwo zmienić w chaotyczny rozgardiasz a kilkanaście kawałków puzzli utworzy obrazek, jaki pokazuje producent na opakowaniu. Dziecko odkrywa, jak wiele można stworzyć z prostych elementów, przy okazji świetnie się bawiąc. Zaletą zabawek drewnianych i puzzli jest także to, że maluch zwykle bawi się nimi samodzielnie. Nie potrzebuje pomocy osoby dorosłej, choć jego współuczestnictwo jest w zabawie zawsze mile widziane.

Zabawa w doktora i mobilny maluch

Kilkulatek zaczyna powoli dostrzegać różnice pomiędzy bardziej charakterystycznymi zawodami. Warto pomóc mu poszerzyć wiedzę na ten temat. Świetną pomocą edukacyjną mogą stać się zestawy, poświęcone konkretnej profesji. Maluch uczy się, jakimi akcesoriami otacza się na przykład lekarz. Zabawki kreatywne dla 3 latka powinny także uwzględniać potrzebę ruchu dziecka. Doskonale nadają się do tego rowerki biegowe oraz pojazdy na akumulator. Uczą dziecko utrzymania równowagi, a także pierwszych zasad, jakimi należy się kierować w ruchu ulicznym.

Trzylatki w przeciwieństwie do młodszych dzieci, rzadziej wkładają zabawki do ust. Mimo tego nadal należy uważać, aby w zasięgu ich rąk nie znajdywały się przedmioty, które mogą stać się niebezpieczne. Wszystkie prezenty powinny mieć więc atesty, przyznawane produktom dla dzieci.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl