Jakie zabawki dla rocznego dziecka wybrać? Ciekawe inspiracje

Od tego, jakie zabawki kupisz swojemu rocznemu maluchowi zależy jego przyszłość oraz łatwość nabywania umiejętności szkolnych. Co warto wiedzieć przed zakupem? Jakie zabawki dla rocznego dziecka rzeczywiście stymulują jego prawidłowy rozwój?

Mam roczek, co to znaczy?

Minął rok od prawdopodobnie najszczęśliwszej chwili w twoim życiu. Twoje dziecko obchodzi pierwsze urodziny. Potrafi już samodzielnie chodzić, je samodzielnie niektóre produkty, ma ok. 6 zębów. Wypowiada kilka słów, rozumie i wykonuje niektóre polecenia, rozpoznaje twarze najbliższych osób. Po roku dziecko potrzebuje bliskości i uwagi. Dzięki opanowaniu umiejętności chodzenia jest ciekawsze świata, zaczyna się swobodnie komunikować. Z tych wszystkich powodów bardzo ważny jest czas poświęcany maluchowi i wybór różnych akcesoriów, a zwłaszcza zabawek. Jakie zabawki dla rocznego dziecka są najlepsze?

Dziecko rozwija się przez zabawę

Istotnym elementem w rozwoju dziecka jest zabawa. To dzięki niej nabywa niezwykle ważne umiejętności, które w przyszłości wpłyną na szybkość uczenia się, czy nawiązywania kontaktów społecznych. Jakie zabawki dla rocznego dziecka wybrać? Po pierwsze bezpieczne. Maluch może wziąć coś do buzi, może czymś rzucić albo na coś stanąć, dlatego warto kupować zabawki bez małych elementów, oraz w miarę trwałe, które wytrzymają wszystkie próby, jakie zafunduje im twoja pociecha. 

Kostki edukacyjne jedna z najlepszych zabawek dla rocznego dziecka

                                                                                  

Zastanawiasz się jakie zabawki dla rocznego dziecka wybrać? W pudle z zabawkami dla twojego malucha muszą znaleźć się kostki edukacyjne. Wykonane z drewna są nie tylko ładne, ale także zadowolą wszystkich rodziców, którzy cenią ekologię. Kostka edukacyjna wspomoże rozwój sensoryczny twojego dziecka, ponieważ oddziałuje na wiele zmysłów (można ją dotykać, jest kolorowa więc stymuluje zmysł wzroku, a niektóre elementy wydają dźwięk, co pomoże rozwijać słuch).

Kostki świetnie sprawdzą się w nauce rozróżniania kształtów i kolorów, świetnie wpłyną na rozwój motoryki małej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej (to dzięki nim dziecko w przyszłości będzie czytać i wycinać). Warto zastanowić się jaką kostkę wybrać. Niektóre tego rodzaju zabawki mogą rosnąć wraz z dzieckiem i posłużyć mu do zabawy nawet przez kilka lat.

Jakie zabawki dla rocznego dziecka warto mieć?

Roczne dziecko powinno poruszać się obunóż. Jakie zabawki dla rocznego dziecka wybrać, by wspomagać naukę chodu i koordynacji? Doskonałym wyborem są pchacze. Mają różne kształty, np. auta lub kostki edukacyjnej. Dziecko pcha ulubioną zabawkę, ćwiczy równowagę, prawidłowy chód, uczy się manipulowania między przeszkodami (np. meblami w pokoju), a kiedy się zmęczy może wsiąść do pchacza i odpocząć.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl