Jakie zabawki dla 2 latka pozytywnie wpłyną na jego rozwój? Kilka praktycznych informacji

Dwa latka to poważny wiek w życiu dziecka. Maluch powinien już mówić zdania składające się z 3 słów, jeść i pić samodzielnie, skakać, biegać, siadać na krzesełko, czy rysować kółka i kreski. Chcesz, wspomóc rozwój swojej dwuletniej pociechy? Zadbaj o to, by wybrać zabawki, które pomogą nabywać mu nowe umiejętności. Jakie zabawki dla 2 latka pozytywnie wpłyną na jego rozwój? Oto kilka ciekawych inspiracji.

Pudełko klocków dla dwulatka

                                                                  

Zastanawiasz się jakie zabawki dla 2 latka będą najlepsze? Znakomitą inwestycją w rozwój dziecka są klocki. Dzięki tym zabawkom dziecko uczy się manipulacji oraz dopasowywania takich samych elementów. Budowanie z klocków rozwija uwagę, cierpliwość oraz rozbudza wyobraźnię i kreatywność. Decydujesz się na zakup klocków z małymi elementami, które posłużą dziecku przez kilka lat? Ze względów bezpieczeństwa układaj takie klocki ze swoim maluchem. Dobra zabawa gwarantowana.

Zabawki dla 2 latka: samochody na akumulator

                                                               

Szukasz zabawki dla 2 latka, którą, twoje dziecko pokocha od pierwszego wejrzenia? Rozważ zakup samochodu na akumulator. Takie zabawki to koszt rzędu kilkuset złotych. Martwisz się ceną? Dobrym pomysłem jest poproszenie pozostałych członków rodziny o dołożenie się do samochodu, który może być prezentem dla twojej pociechy, np. z okazji urodzin. Dlaczego samochody na akumulator to dobry pomysł na prezent dla dziecka? Po pierwsze sprawia ogromną radość każdemu dziecku. Po drugie maluch powoli uczy się kierunków, wyobraźni przestrzennej, a także zasad bezpieczeństwa. Po trzecie zajmuje uwagę dziecka, które może naprawdę długo jeździć swoim nowym autem, a ty obserwujesz malucha i masz chwilę czasu dla siebie.

Zabawa tematyczna, o co chodzi?

Zabawa tematyczna to jedna z najważniejszych w rozwoju dziecka. Maluch sam lub razem z rodzicami odtwarza różne sytuacje społeczne (wizyta u lekarza, zakupy, czy obiad rodzinny). Dziecko utrwala słownictwo i uczy się nowych zwrotów. Dzięki zabawie tematycznej maluch nabywa rozumienie norm społecznych oraz ćwiczy wyrażanie emocji.

Czego potrzebujesz do zabawy tematycznej?

                                                              

Jakie zabawki dla 2 latka pomogą zorganizować zabawę tematyczną? Masz wiele możliwości: zestaw „lekarz”, pomoże odtworzyć wam znane sytuacje z przychodni lub leczyć misia albo lalę. Drewniana kuchnia, nie tylko nauczy jak przygotować pierwsze „potrawy”, ale także ułatwi utrwalanie nazwy warzyw, owoców, sztućców oraz elementów zastawy stołowej.

Domek dla lalek pozwala na wymyślenie niezliczonych zabaw tematycznych: od spotkań z przyjaciółkami, przez wyjazdy na wakacje (domek łatwo zamienić w hotel, a autko można wykorzystać do zabawy w „podróż na wakacje”) po odtwarzanie sytuacji związanych z waszą rodziną (to wstęp do nauki mówienia o emocjach, nauki dobrych nawyków oraz rozumienia przez dziecko różnych sytuacji społecznych).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl