Jakie zabawki 1 rok będą dobre dla twojego dziecka? 4 inspirujące propozycje

Wybranie zabawek dla rocznego dziecka to trudne wyzwanie. Przedstawiamy 4 inspirujące propozycje zabawek na 1 rok życia dziecka, które wspomogą rozwój twojego malucha i zapewnią mu bezpieczną zabawę.

Jeździk do domu i na podwórko

Twoje dziecko jest ruchliwe? Lubi się przemieszczać, a ty ciągle biegasz za nim, żeby je asekurować? Wiesz, że jeździki to najlepsze zabawki dla dzieci 1 rok? Używając ich maluch doskonali umiejętności siedzenia i chodzenia. Rozwija koordynację i równowagę oraz wspomaga procesy planowania i oceniania odległości. Sprawia też dziecku dużo radości, bo może w swobodny i bezpieczny sposób się przemieszczać. Opanowanie poruszania się na jeździku sprawia, że dziecko dużo łatwiej nauczy się jeździć na rowerku biegowym, czy nawet hulajnodze. Dobrze dobrany jeździk stanie się ulubioną zabawką twojej pociechy przez wiele miesięcy.

Pchacz pomoże ci udoskonalić chód dziecka

Jakie zabawki dla dzieci 1 rok są najlepsze? Świetnym pomysłem są pchacze. Roczne dziecko ciągle doskonali umiejętność chodzenia. Pchacz mu w tym pomoże. Fizjoterapeuci podkreślają, że pchacz ułatwia dziecku zachowanie prawidłowej pozycji przy chodzeniu, co zapobiega przeciążeniom niektórych grup mięśni i występowaniu wad postawy w przyszłości. Pchacze pobudzają dziecięcą ciekawość świata i ułatwiają maluchom poznawanie najbliższego otoczenia. Pchacz, tak samo, jak jeździk świetnie sprawdzi się zarówno w domu jak też na podwórku.

Sortery – ucz dziecko od najmłodszych lat

To czym dzieci bawią się w pierwszych latach swojego życia, w dużej mierze wpływa na łatwość i szybkość uczenia się w przyszłości. Jakie zabawki dla dzieci 1 rok stymulują ich rozwój? Drewniany sorter musi znaleźć się w pierwszym pudełku zabawkowym. Jest to zabawka edukacyjna, która zostanie z wami przez wiele miesięcy. Dziecko po kolei odkrywa, jak może się nią bawić co sprzyja nauce nowych umiejętności. Sortery rozwijają mowę, a także zmysł słuchu, wzroku i dotyku. Dostarczają dziecku wiele różnych bodźców.

Konik na biegunach – ukochana zabawka wszystkich dzieci

Dobre zabawki dla dzieci 1 rok to koniki na biegunach. Maluchy uwielbiają być kołysane. Daje im to poczucie bezpieczeństwa oraz pomaga się uspokoić. Chcesz w bezpieczny i zrównoważony sposób oddziaływać na zmysły swojego dziecka? Konik na biegunach ci w tym pomoże. Delikatne bujanie daje twojemu dziecku potrzebne bodźce. Zabawka ta uczy utrzymania równowagi i pozytywnie wpływa na błędnik. Polecają ją także wszyscy terapeuci integracji sensorycznej, bo w naturalny sposób wspiera właśnie rozwój sensoryczny maluszka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl