Jakich zabawek potrzebujesz dla półrocznego dziecka? Sprawdź koniecznie!

Twoje dziecko skończyło pół roku? Właśnie rozpoczął się bardzo ważny okres w jego rozwoju, który będzie miał wpływ na całe życie. Już niedługo zacznie chodzić i mówić, a teraz powoli poznaje świat wszystkimi zmysłami. Pół roku to najlepszy okres na stymulację wszystkich zmysłów, a pomogą ci w tym odpowiednio dobrane zabawki dla półrocznego dziecka.

Mata edukacyjna to podstawa

Poszukiwania zabawki dla półrocznego dziecka zacznij od maty edukacyjnej. Maty to prawdziwy hit ostatnich lat. Wielu młodych rodziców nie wyobraża sobie, że ich dziecko mogłoby się bez nich rozwijać. Mata to bezpieczne miejsce, w którym twój maluch może się bawić. Dziecko możesz położyć na brzuchu lub na plecach. W każdej z tych pozycji stymuluje wiele zmysłów i utrwala lub nabywa nowe umiejętności ruchowe. Maty wyposażone są w różne elementy, które są kolorowe i wydają dźwięki, dzięki temu oddziałują na wiele zmysłów malucha.

Postaw na kolor

Wybierasz zabawki dla półrocznego dziecka? Pamiętaj, żeby były kolorowe. W drugim półroczu swojego życia maluch zaczyna dostrzegać i rozróżniać kolory. Warto wspierać naukę tych umiejętności zabawkami. Nie bój się różnych barw. Im więcej kolorów tym większa szansa, że dziecko zainteresuje się zabawką i odkryje jakieś nowe umiejętności związane nie tylko ze wzrokiem.

Stymuluj jak najwięcej zmysłów

Półroczne dzieci są coraz bardziej ruchliwe (sięgają po zabawki, przewracają się z pleców na brzuch i odwrotnie, niektóre umieją już siedzieć) i w związku z tym ciekawe świata. Szukasz zabawki dla półrocznego dziecka? Wybierz tę, która wpływa na kilka zmysłów jednocześnie. Maluszek na pewno zachwyci się zabawką, która dostarczy mu wielu wrażeń dotykowych, słuchowych i wzrokowych. Ciekawym pomysłem są kostki edukacyjne. Dobrym pomysłem jest wybranie kostki-pchacz. Pchacz przyda ci się za parę miesięcy, kiedy twoja pociecha zacznie stawiać pierwsze kroki.

Bezpieczeństwo to podstawa

Półroczne dzieci wkładają rączki oraz zabawki do buzi. Nie jesteś w stanie nad tym zapanować, bo to kolejny krok w rozwoju malucha. Kupujesz zabawki dla półrocznego dziecka? Zwróć uwagę, czy są bezpieczne dla maluszka. Wszystkie zabawki, które posiadają małe elementy, które łatwo połknąć są potencjalnie niebezpieczne dla maluszka. Chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe. Z tego powodu warto zwracać uwagę na tworzywo, z jakiego wykonane zostały akcesoria dla dzieci oraz ich wielkość. Świetnym rozwiązaniem jest wybieranie zabawek, które zostały zrobione z drewna.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl