Jaki rower dla 3-latka sprawdzi się najlepiej? Sprawdź nasze propozycje!

Każdy maluch prędzej czy później zapragnie jeździć na rowerze. Im wcześniej, tym lepiej, stąd właśnie taki pojazd jest idealnym prezentem dla małego dziecka. Jednak model modelowi nie równy, jeśli więc nie wiesz, jaki rower dla 3-latka wybrać, sięgnij po nasz krótki przewodnik. Z pewnością łatwiej będzie Ci podjąć decyzję.

Jaki rower dla 3-latka? Biegowy!

Rowerek biegowy sprawdza się w przypadku najmłodszych dzieci, które opanowały już sztukę chodzenia. Ponieważ sprzęt ten nie posiada pedałów, maluchy muszą odpychać się nogami, by rozpędzić pojazd. Dzięki temu uczą się utrzymywać równowagę, a to ważna umiejętność dla dzieci. Dlatego, jeśli nie wiesz jaki rower dla 3-latka wybrać, ten rodzaj będzie z pewnością na miejscu. Rowerki biegowe dostępne są w wielu wersjach, zarówno drewnianych, jak i metalowych, stąd łatwiej dokonać wyboru. A opanowanie jazdy na tym pojeździe to wspaniały start do roweru z pedałami.

Klasyczny rower z czterema kołami

Standardowy rower przeznaczony jest dla dzieci w każdym wieku, choć nie od razu każdemu uda się na nim pojechać. Początkowo potrzebna będzie pomoc rodzica, który będzie taki pojazd prowadził, tak by malec mógł nauczyć się pedałowania. Z czasem wsparcie nie będzie konieczne, wystarczą bezpieczne boczne koła, które w razie czego utrzymają pojazd w pionie. Po jakimś czasie można je odkręcić, a wtedy przyda się umiejętność utrzymywania równowagi, opanowana na rowerku biegowym. Jeśli więc nie wiesz, jaki rower dla 3-latka wybrać, koniecznie kup ten z bocznymi kołami i pałąkiem do bezpiecznego prowadzenia. Pamiętaj o kasku dla dziecka, aby w razie upadku zabezpieczyć go przed przykrymi następstwami.

Rower z trzema kołami

Jaki rower sprawdzi się dla 3-latka, który jeszcze nie ma ochoty jeździć samodzielnie, a i chodzenie przychodzi mu z trudnością? Warto zainwestować w wygodny model na trzech kołach, który można wygodnie pchać. Dziecko siedzi sobie swobodnie i powoli oswaja się z pedałami, tymczasem rodzic prowadzi pojazd, trzymając się wygodnej rączki. Pojazd wyposażony jest w osłonę przeciwsłoneczną oraz praktyczny koszyk na drobiazgi. Tego rodzaju rowerek jest łagodnym przejściem z wózka spacerowego na prawdziwy dziecięcy rower. Dla malucha, który umie już chodzić, jednak pokonywanie większych dystansów wciąż sprawia mu kłopot, taki pojazd będzie bardzo pomocny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl