Idealne zabawki na roczek dla dziewczynki

Kupowanie prezentów dla maluchów jest nie lada wyzwaniem. Wiedzą o tym nie tylko rodzice i krewni, ale także znajomi, którzy chcą ucieszyć czyjeś dziecko upominkiem. Zabawki na roczek dla dziewczynki to pierwszy moment, kiedy można liczyć na prezent, dobrany do płci. Co warto wybrać?

Aktywna panienka

Roczna dziewczynka to maluch, który próbuje eksplorować świat, używając do tego własnych nóżek. Jest ciekawa wszystkich kątów, które do tej pory oglądała z perspektywy wygodnej maty dla niemowlaka. Zachwyca ją każdy mebel, zwłaszcza ten, którego można się uchwycić. Wykorzystując aktywność młodej damy, zabawki na roczek dla dziewczynki powinny wspierać jej potrzebę ruchu. Do tego celu świetnie nadaje się konik na biegunach, z którego na początku będzie się korzystać z pomocą osoby dorosłej. Dla wielu rodziców moment, gdy maluch stanie na nogach to powód do kupienia rowerka biegowego. Zabawka nie tylko wspomoże koordynację ruchową, ale także przygotuje dziewczynkę do jazdy na zwykłym rowerze.

Lalkowe zabawki na roczek dla dziewczynki

Podczas, gdy okres niemowlęcy charakteryzuje się fascynacją pluszakami, nieco starsze dziewczynki zaczynają interesować się lalkami. Pierwsze z nich są zwykle wykonane z materiału, ponieważ etap zabawy lalkami plastikowymi przychodzi nieco później. Do lalkowych zabaw idealnie pasuje drewniany domek. Można go znaleźć w sklepie Bobosan. Wykonany ręcznie z solidnych, drewnianych elementów, może się stać ulubioną zabawką na wiele lat. Roczna dziewczynka doceni różnorodność wyposażenia domku, do którego może wkładać ulubione zabawki. Domek, umieszczony nisko, można obsługiwać z pozycji stojącej, co znacznie ułatwi zabawę.

Urok drewnianych zabawek

Małe dzieci zwykle bawią się tym, co podsuną im rodzice. Zabawki na roczek dla dziewczynki powinny mieć stosowne atesty bezpieczeństwa, ponieważ maluchy na tym etapie mają tendencje do wkładania wielu przedmiotów do buzi. Dobrym pomysłem na upominek mogą być drewniane klocki lub puzzle. Malowane ekologicznymi farbami nie stanowią zagrożenia. Bardziej rozbudowane zabawki to toaletka lub kuchnia. Obie dotyczą czynności, które fascynują już roczne dziewczynki. Dają możliwość poznania wielu detali, służących do codziennej toalety lub przygotowania posiłków.

Świat małych dziewczynek to także wiele bibelotów i ozdób, chociażby do włosów. Dla rocznej dziewczynki nie będą jednak wielką atrakcją. Docenią je dzieci, które będą już w wieku przedszkolnym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl