Domek dla lalek — duży czy mały?

Domek dla lalek to marzenie niemal każdej małej dziewczynki. To niezwykła przestrzeń do zabaw i piękne wspomnienie na całe życie. Zabawa lalkami polega głównie na odgrywaniu ról. Najmłodsi obserwują świat i w oparciu o spostrzeżenia, tworzą swoją własną wersję rzeczywistości. Zabawa w rodzinę uczy empatii i odpowiedzialności. Warto wspierać tę naukę i kupić dziecku domek dla lalek. Dużo wrażeń i emocji, których dostarczy zabawka, pomoże Twojemu dziecku lepiej rozumieć strukturę i funkcjonowanie rodziny.

Jaki domek dla lalek wybrać — duży czy mały? Poniżej przedstawiamy wady i zalety obu rozwiązań.

Domek dla lalek — duży    

Większe rezydencje składają się z kilku pięter i licznych pokoi. Zazwyczaj wykonane są z drewna, to trwałe i ekologiczne rozwiązanie. Posiadają kompletne wyposażenie, w którego skład wchodzą pięknie pomalowane mebelki, akcesoria kuchenne i łazienkowe. Niektóre domki zawierają w zestawie lalki. W dużych domkach często zamontowane są dodatkowe elementy, takie jak oświetlenie czy basen. Taka rezydencja umożliwia wiele modyfikacji zabawy, dzięki czemu dziecko nie znudzi się szybko. Minusem większego rozwiązania jest to, że dziecku będzie ciężko przenieść taki domek dla lalek. Duży rozmiar i bogate wyposażenie będą wymagały pomocy w transporcie.  

Domek dla lalek — mały    

Mniejsze domki to propozycje parterowe lub jednopiętrowe. Przy wyborze takiego rozwiązania warto zwrócić uwagę na materiały — małe wersje często wykonane są z plastiku, który szybciej się niszczy i nie jest przyjazny dla środowiska. Mniejsze domki ograniczają możliwości zabawy, przez co szybciej nudzą się dzieciom. Dlaczego warto wybrać mały domek dla lalek? Duży plus takiego rozwiązania to jego mobilność — dziewczynka bez problemu może zabrać go do koleżanki lub na wakacje. Należy jednak pamiętać, że częsty transport może prowadzić do szybszego zniszczenia domku.

Mamy nadzieję, że wiesz już która wersja zabawki będzie odpowiednia dla Twojego dziecka. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Polecamy wybór większego domku dla lalek. Duża, wielopiętrowa zabawkowa rezydencje to marzenie każdej dziewczynki. Dzieci często kojarzą je z bajek i filmów. Taki domek z pewnością na długo pozostanie w dziecięcej pamięci. Dzięki trwałości i ponadczasowości drewnianych zabawek będzie służył latami. A co gdy pociecha podrośnie i przestanie bawić się lalkami? Sprzedasz lub oddasz domek, by spełnił marzenie kolejnego dziecka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl