Dlaczego warto kupować dzieciom zabawki interaktywne?

Kupowanie dzieciom zabawek to przyjemność nie tylko dla malucha. Osoba dorosła może na chwilę zanurzyć się w świat, w którym rządzą zabawki interaktywne, nieznane w takim wymiarze jeszcze dwie dekady temu. Czy zabawka powinna dostarczyć maluchowi maksimum wrażeń?

Estetyka i bezpieczeństwo

Dylemat, dotyczący zakupu zabawek dotyczy każdego, kto w rodzinie lub bliskim kręgu znajomych ma małe dziecko. Z bogatą ofertą sklepów mierzą się więc rodzice, starsze rodzeństwo malucha, dziadkowie oraz przyjaciele rodziny. W pierwszej kolejności większość zwraca uwagę na estetykę zabawki oraz jej bezpieczeństwo. Tymczasem maluchom potrzeba przedmiotów, które będą dopasowane do ich wieku i umiejętności. To dlatego tak ważne są zabawki interaktywne. Produkty z tej kategorii konstruuje się w taki sposób, aby zachęcać do zabawy i nauki. Łączenie tych dwóch aktywności daje pewność, że maluch nie zniechęci się zbyt szybko a zabawka pozostanie w orbicie jego zainteresować dłuższy czas.

Zabawki interaktywne rozwijające zmysły

Małe dzieci zwykle żywiołowo reagują na wszelkie zmiany. Interesują je różne kolory, kształty, dźwięki. Obserwując atrakcyjną zabawkę, ćwiczą swój wzrok, słuch oraz zmysł dotyku. Uczą się, na czym polega gładka powierzchnia oraz dlaczego pluszaki są milsze do przytulania niż zabawki plastikowe. Ze względu na ich zainteresowanie różnorodnością, warto inwestować w zabawki, które mają wiele funkcji. Maluch nauczy się, że aby usłyszeć muzykę, należy nacisnąć odpowiedni guzik lub włożyć element do miejsca, odpowiadającego tym samym kształtem. To doskonała forma edukacji,w której dziecko uczy się skupienia i myślenia przyczynowo skutkowego.

Atesty i certyfikaty

Kolorowe zabawki interaktywne można znaleźć wszędzie. Specjalizują się w nich sklepy takie, jak Bobosan, które swój asortyment dedykują dzieciom. To oferta starannie przemyślana, pochodząca od sprawdzonych producentów. Zabawki nie mają niebezpiecznych elementów, którymi maluch może zrobić sobie krzywdę. Ich kształty są lekko zaokrąglone a wszystkie tworzywa, użyte do produkcji posiadają atesty bezpieczeństwa. To właśnie one powinny być najważniejszym kryterium podczas zakupu. Warto pamiętać, że zabawki, wykonane z drewna są dla najmłodszych bardziej wskazane niż plastikowe. To dlatego dla dorastającej dziewczynki cudowną zabawką interaktywną może stać się drewniany domek dla lalek lub kuchnia.

Mody, dotyczące zabawek szybko się zmieniają. W zalewie nowych propozycji można trafić na zabawki interaktywne, które bazują na sprawdzonych, starych sposobach, angażujących uwagę dziecka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl