Co na prezent dla 10 latka? Pomysły na prezent trzecioklasisty

Dziesięciolatek ma już za sobą pierwszy etap edukacji. Powoli rozstaje się z nauczaniem początkowym i szykuje do czwartej klasy. Zastanawiając się, co na prezent dla 10 latka będzie odpowiednie, warto najpierw sprawdzić, czym się interesuje. Dziecko w tym wieku ma już nieco wyrobiony gust.

Klocki LEGO i akcesoria szkolne

W kategorii drobniejszych upominków z pewnością sprawdzi się coś, przydatnego uczniowi. Plecaki lub torby świetnie sprawdzają się do noszenia podręczników, ale równie dobrze można je zabierać na zajęcia dodatkowe lub wycieczki. Dziecko na przełomie trzeciej i czwartej klasy ma już swoje ulubione hobby. Co na prezent dla 10 latka, który dobrze wie, czego chce? Uniwersalnym pomysłem są klocki LEGO. Zestawy tej popularnej firmy są dopasowane do różnych kategorii wiekowych. Dziesięciolatek jest w stanie poradzić sobie ze znacznie trudniejszymi konstrukcjami niż dziecko młodsze, dlatego warto wybrać coś, co będzie dla niego wyzwaniem.

Co na prezent dla 10 latka bardzo aktywnego

Trzecioklasista nadal powinien być zainteresowany aktywnością fizyczną. Jeśli tak nie jest, warto go do tego zachęcić. W sklepie Bobo San można znaleźć wiele pojazdów, które zapewnią odpowiednią porcję ruchu. To między innymi rowery i hulajnogi. Te ostatnie to ciekawa propozycja dla dziecka, które lubi urozmaicenia. Hulajnoga wyczynowa ma wygodną i dość szeroką kierownicę, jest też wyposażona w antypoślizgowy podest. Dzięki temu łatwiej wykonywać na niej różnego typu ewolucje. Mniejsze kółeczka lepiej amortyzują drgania od podłoża i sprawiają, że jazda jest bezpieczniejsza. Hulajnoga nie musi być przeznaczona tylko dla dzieci. Wiele modeli ma maksymalne obciążenie aż do 100 kg.

W świecie planszówek

Co na prezent dla 10 latka, który lubi wyzwania, związane z logicznym myśleniem? Tutaj świetnie się sprawdzą się gry planszowe. To bardzo pojemna kategoria, integrująca nie tylko rówieśników, ale także dzieci z dorosłymi. Poręczne planszówki nadają się do zabawy w domu, ale można je brać także na wycieczki lub w plener. Sprawią, że dziesięciolatek będzie mógł się skupić na konkretnych zadaniach bez obawy o nadmiar bodźców, jak w przypadku urządzeń elektronicznych. Planszówki rozwijają wyobraźnię, ćwiczą cierpliwość. Zainteresowanie taką form rozrywki nie musi szybko zniknąć, czasem zostaje na lata.

10 latek to dziecko w wieku komunijnym. Warto z tej okazji wesprzeć ucznia edukacyjnym, mądrym prezentem, który niekoniecznie będzie bardzo drogi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl