Bezpieczne zabawki dla niemowląt - przegląd pomysłów na prezent

Zabawki to coraz większa branża, kierowana dla najmłodszych użytkowników. Ważną rolę odgrywają w niej zabawki dla niemowląt. Coraz więcej psychologów dziecięcych twierdzi, że od tego, jak i czym bawi się maluch, zależy jego prawidłowy rozwój. Jak mądrze wybrać prezent dla niemowlaka?

Poznawanie świata

Niemowlę to dziecko, które skończyło pierwszy miesiąc życia, ale nie ma więcej niż jeden rok. Sprezentowane zabawki maluch będzie poznawał stopniowo, najpierw przez obserwację, później dotyk. Ostatni etap to wkładanie do buzi, dlatego zabawki dla niemowląt muszą mieć wszystkie niezbędne atesty. Pierwsze miesiące życia oznaczają dla niemowlaka poznawanie i oswajanie otaczającego świata. Zabawki na tym etapie powinny więc angażować trzy zmysły malucha: wzrok, słuch i dotyk. Dziecko zachwyci się elementami, które tworzą cień, wydają dźwięki, ruszają się oraz mają ładny kolor. To dlatego maty i leżaczki świetnie nadają się na prezent dla niemowlaka. Przez jakiś czas będą dla niego stanowić cały świat.

Interaktywne zabawki dla niemowląt

Małe dzieci warto odpowiednio stymulować w ich rozwoju. W tym celu sprawdzą się zabawki interaktywne. To szereg produktów, w których dziecko może coś zmienić. Kolorowe guziczki po naciśnięciu uruchamiają mechanizm grający lub po prostu chowają się. Niemowlak zaczyna dostrzegać różnicę, którą chętnie będzie później powtarzać. Za uniwersalne zabawki od lat uchodzą klocki. Im mniejsze dziecko, tym z większych elementów powinny się składać. Maluch nauczy się układać je na sobie, a następnie niszczyć konstrukcję. Widzi konsekwencje swojego działania, co bardzo rozwija jego zdolności logicznego myślenia.

Zabawki drewniane

Naturalne materiały mają znaczną przewagę nad produktami, wykonanymi z plastiku. Warto sugerować się tą zasadą kupując zabawki dla niemowląt. W sklepie Bobosan można znaleźć wiele bezpiecznych, atestowanych produktów, które zachwycą malucha estetyką i funkcjonalnością. Jedną z nich jest konik na biegunach. W przypadku malucha będzie on jeszcze jakiś czas obsługiwany przy pomocy rodzica. Jednak już na etapie niemowlaka można odkryć frajdę, jaka płynie z niespiesznego bujania się. Im starsze dziecko, tym więcej potrzebuje bodźców. Zabawki edukacyjne przydają się na różnych etapach, ale trzeba będzie do nich dokładać dodatkowe atrakcje.

Solidnie wykonane zabawki dla niemowląt posłużą nie tylko jednemu dziecku. Inwestując w jakość produktów, można więc zapewnić rozrywkę również rodzeństwu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl